Skip to content

Kurs MBSR

Jest to 8-tygodniowy certyfikowany program redukcji stresu w oparciu o uważność (Mindfulness-Based Stress Reduction), który według ściśle określonych zasad prowadzi każdą zamkniętą grupę uczestników w kierunku rozwijania własnej uważności po to, by lepiej zarządzali swoim stresem. Osiem tygodni to okres potrzebny naszym neuronom w mózgu do zbudowania nowych ścieżek, utrwalających bardziej korzystne nawyki reagowania na stres. Rzetelnie zrealizowany kurs może dosłownie zmienić życie, oferując umiejętność zatrzymywania, odpoczywania, dystansowania się od myśli wyzwalających największy stres.

Kurs MBSR oparty na świeckich technikach medytacyjnych oraz głębokim wglądzie we własne doświadczenia przynosi znakomite rezultaty w zarządzaniu stresem, rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, kształtowaniu umiejętności zatrzymywania się po to, aby odpocząć. Jest bardzo mocno ugruntowany naukowo (więcej na stronie American Mindfulness Research Association www.goamra.org) i z powodzeniem stosowany w krajach zachodnich wśród osób zmagających się z chronicznym stresem, wypaleniem, bólem i niepokojem, często zastępując nawet farmakoterapię. Z praktyk zawartych w kursie MBSR korzysta się w biznesie, w szpitalach, w szkołach, w policji, w sporcie oraz w wielu innych obszarach.

Program ten powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku na Uniwersytecie Medycznym w Massachusets, a opracował go i sprawdził na tysiącach chronicznie zestresowanych pacjentów profesor neurobiologii, Jon Kabat-Zinn. Kurs ten zyskał miano najbardziej rozpoznawalnego, przebadanego i uznanego w świecie wśród programów opartych na uważności.

Kurs MBSR nie jest formą terapii i nie może jej zastąpić, często jednak okazuje się jej wsparciem (osoby w trakcie terapii mogą wziąć udział w kursie po uzyskaniu aprobaty swojego terapeuty).

Obecnie prowadzony jest nabór do następujących grup na kurs MBSR:

Kurs  POPOŁUDNIOWY październik – grudzień

  • Wszystkie PONIEDZIAŁKI w terminie 31.10.2022 – 19.12.2022 
  • Miejsce: Anahaj, Olsztyn, ul. Struga 2 (Zatorze)
  • Terminy spotkań w grupie: cotygodniowe spotkania w poniedziałki od 31.10 do 19.12, godz. 17:00 – 19:30 oraz jedno weekendowe 7-godzinne spotkanie, tzw. Dzień Uważności (drugi weekend grudnia – dzień i godziny do ustalenia z grupą).
  • Inwestycja: 1050 zł (200 zł zadatku w celu rezerwacji miejsca, pozostała płatność możliwa w 2 ratach w trakcie trwania kursu)
  • Osoby powtarzające kurs u mnie – specjalna cena 900 zł.

Jeśli chcesz spróbować medytacji mindfulness z moim prowadzeniem, to zapraszam do subskrybowania mojego kanału YouTube. Znajdziesz tam na przykład praktykę skanowania ciała: 

Moje medytacje możesz też znaleźć na Spotify:

Zapraszam również do odwiedzenia i polubienia mojej strony na Facebooku: 

https://www.facebook.com/waszauwaznosc

Co mówią absolwenci kursu

Zapytaj o możliwość dołączenia do kolejnej grupy

Informacje o aktualnie prowadzonym kursie MBSR w Olsztynie znajdziesz też na Facebooku, na stronie @waszauwaznosc